KRD informacje

Lista dłużników KRD

Wiele osób, gdy słyszy, że przeszkodą w uzyskaniu kredytu lub leasingu jest lista dłużników KRD, odczuwa spory dyskomfort. To sprawia, że chcą jak najszybciej uzyskać informację, kto i dlaczego umieścił ich na takowym zestawieniu. Brak wiedzy na temat zasad działania list dłużników w Polsce powoduje, że próby te kończą się fiaskiem, a sama lista dłużników okazuje się dla wielu koszmarem.

Poszukiwanie wcale nie musi być trudne. Poniżej znajduje się zestawienie najczęściej popełnianych błędów, które są odpowiedzialne za brak powodzenia w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Lista dłużników KRD nazwiska

Mogłoby się wydawać, że wpisanie do wyszukiwarki tak sformułowanego zapytania, przyniesie najlepsze rezultaty i znajdziemy swoje dane osobowe na listach dłużników. Niestety tak to nie działa, ponieważ takie zestawienia nazwisk nie są publikowane. Poszukiwanie listy dłużników zawierającej takie dane jak adres zamieszkania czy PESEL jest bezcelowe. Publikowanie informacji o zadłużonych w takiej postaci jest zabronione przez polskie prawo. Dlatego też poszukiwanie listy osób zadłużonych po nazwiskach będzie bezowocne.

Lista zadłużonych w BIK

To równie często stosowane zapytanie. Niestety, podobnie jak wcześniejsze, nie ma możliwości wskazania interesujących danych. Na stronie Biura Informacji Kredytowej nie ma żadnych list dłużników. Dopóki nie pobierzesz raportu BIK, nie jesteś w stanie zweryfikować, czy zostałeś wpisany do zestawienia. Istnieje kilka sposobów na pobranie takiego raportu z BIK. Dostępne są wersje darmowe oraz płatne. I jest to bardzo dobra informacja, ponieważ jedyna skuteczna metoda sprawdzenia swojej osoby w BIK polega na wykonaniu zamówienia na ich raport. Podsumowując: zamiast tracenia czasu na przeglądanie wyników zapytania „BIK lista dłużników”, skorzystaj z gotowego zestawienia do pobrania na komputer. Innymi słowy: pobierz raport BIK o sobie.

Twój sąsiad chce wiedzieć, czy masz długi

Każdego dnia kontaktuje się z nami wiele osób, które proszą o zweryfikowanie, czy ich sąsiad, bliski znajomy, kolega z pracy lub członek rodziny jest dłużnikiem. Jednak bez posiadania odpowiednich danych, weryfikacja innej osoby niż my sami, nie jest taka łatwa. Każdorazowo potrzebny jest np. skan odwodu osobistego (wyjątek: sprawdzenie zmarłego spadkodawcy w BIK). Na próżno zatem możemy szukać  w internecie informacji  o zadłużeniu osób trzecich, ponieważ takich informacji nie otrzymamy poprzez zapytanie w wyszukiwarce.

Lista dłużników KRD - sprawdź BIK i BIG

Sprawdź siebie samego w BIK i BIG

Statystyki są niepodważalne: największa liczba osób próbuje sprawdzić, czy widnieje na listach dłużników, poprzez wpisanie do wyszukiwarki swoich danych. Jak już wspominaliśmy wcześniej, takie czynności nie wyświetlą potrzebnych informacji, ponieważ listy dłużników nie są osiągalne w taki sposób. Każdorazowa próba sprawdzenia, czy figurujesz w określonym zestawieniu dłużników, musi być poprzedzone weryfikacją Twej tożsamości. Co swoją drogą nie jest skomplikowane. Dopiero po tym uzyskasz dostęp do pobrania odpowiedniej listy. Na przykład listy dłużników KRD.  Zapamiętaj: zapytania typu „czy Kowalski Jan widnieje na liście dłużników” nie są skuteczne.

Lista dłużników KRD i BIK

Niestety spora część osób, która chce się sprawdzić pod kątem figurowania w zestawieniu dłużników, tak naprawdę nie wie, jakie informacje chce pozyskać. Poniekąd odpowiada za to fakt braku wiedzy o funkcjonowaniu list dłużników. Weźmy statystycznego Polaka i zapytajmy go o cel, odpowie: Chcę zobaczyć, czy moje nazwisko znajduje się na liście dłużników. Jeśli zapytamy go, na jakiej konkretnie, bardzo się zdziwi. Wszystko za sprawą tego, że w opinii publicznej istnieje twór nazywany polską listą dłużników. Ma ona skupiać dane tych obywateli, którzy w swoim życiorysie mieli problem z terminowym uregulowaniem posiadanych zobowiązań. Oprócz tego spora część osób uważa, że taka lista to BIK. Inna zaś uzna, że synonimem takiej listy jest Lista dłużników KRD

Taki stan rzeczy powoduje, że statystyczny Polak nie będzie w stanie skutecznie sprawdzić się na liście dłużników. Z kolei czynność ta, dla osoby świadomej swojego celu poszukiwań, zajmie raptem kilka minut. To wszystko rodzi pytanie o to, co zatem powinieneś wiedzieć  o tym, czy jesteś zadłużony, czy zostałeś wpisany na listę dłużników, jakie masz opóźnienia w spłacie zobowiązań i czy mandat wystawiony 7 lat temu został opłacony?

Na naszej stronie  zaprezentowana została wiedza, która pozwoli Ci na świadome poruszanie się po listach dłużników w Polsce. Została on napisana prosto i przejrzyście, tak, aby każdy był w stanie pojąć, na jakich zasadach funkcjonują czarne listy dłużników. Dzięki tym informacjom będziesz również wiedział jak sprawdzić się w KRD. Dzięki temu poradnikowi zaoszczędzić czas. Czas, który wiele osób traci na próby poszukiwania informacji z list osób zadłużonych, zarówno bliskich jak i dalekich znajomych.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments