KRD informacje

Jak pobrać raport z KRD? Szukamy wpisów.

Kiedy najczęściej pojawia się problem jak pobrać raport z KRD? Wtedy kiedy nagle okazuje się, że wpisy w KRD blokują możliwość wzięcia kredytu, pożyczki lub po prostu telefonu na abonament.  Kiedy rozpatrująca nasz wniosek osoba bezradnie rozkłada ręce pytana: „kto mnie tam wpisał”. Wówczas zazwyczaj potrzebujemy darmowego raportu z BIG KRD.

Zatem ruszamy dowiedzieć się

Jak pobrać raport z KRD

Odpowiedź jest banalnie prosta – raport należy pobrać ze strony krd.pl. Prawda, że logiczne? Nie dla każdego. Ileż to osób przez telefon słyszy: musi Pani przyjechać do biura KRD. Niemożliwe? A prawdziwe, spotykam się często z taką relacją osób, które próbowały się dowiedzieć o wpisy w KRD dzwoniąc Bóg wie gdzie. 

Zatem na początek może odpowiedzmy jak nie dowiemy się o szczegóły wpisu w KRD:

  1. Nikt nie udziela informacji o wpisach w KRD przez telefon. To samo zresztą dotyczy innych rejestrów dłużników
  2. O szczegółach wpisów nie informuje konsultantka w banku, firmie pożyczkowej czy jakiejkolwiek innej firmy (poza tą, która wpisała do KRD).
  3. Po raport nie jeździmy do Wrocławia, gdzie siedzibę ma KRD.

Naprawdę jedyną słuszną i darmową metodą pozyskania raportu z KRD jest skorzystanie z ich strony. Ponadto metodą dosyć prostą, jeśli na początku unikniemy pułapek typu 

Chroń PESEL czyli jak nie zamawiać darmowego raportu KRD on-line

Od momentu kiedy KRD wpadło na pomysł jak od początku zarabiać na osobach potrzebujących raportu i uruchomiło serwis chronpesel.pl dotarcie do formularza z darmowymi usługami nieco się skomplikowało. Pozostaje się domyślać dlaczego. 

W każdym razie przypatrz się dobrze, jak wygląda okienko formularza, który umożliwia darmową rejestrację w KRD. Zdjęcie tuż poniżej:

jak pobrać raport z KRD za darmo
zdj. 1. Formularz rejestracjo do darmowego raportu, źr. krd.pl

Dotrzesz do niego:

  1. otwierając stronę krd.pl
  2. klikając kafelek „Oferta dla konsumentów”, 
  3. a następne „Załóż konto”.

Kolejne zdjęcie przedstawia płatną wersję serwisu, więc jeśli ją widzisz, a płacić za raport nie zamierzasz, pamiętaj to NIE jest droga do darmowej wersji KRD:

Płatne usługi KRD czyli Chroń PESEL
zdj. 2. Chronpesel – formularz rejestracji, źr. chronpesel.pl

Na pewno trafisz na nią, gdy będziesz szukał KRD np. w Google.

Jeśli nie dasz się złapać w pułapkę zwaną chronpesel.pl dalej już będzie prosto.

Wypełniasz formularz i zatwierdzasz wprowadzone dane. I tyle. Jesteś zalogowany do systemu KRD. Jednak aby KRD mogło udostępnić raport musi mieć pewność komu go udostępnia. Zatem będziesz musiał się zweryfikować. Na dzień dzisiejszy mamy dostępne dwie metody:

  1. Z użyciem przelewu weryfikacyjnego
  2. Przesłanie skanu dowodu osobistego.
Jaką metodą się zweryfikować, żeby pobrać raport KRD
zdj. 3. Wybór metody weryfikacji, źr. krd.pl

Najmniej kłopotliwe zazwyczaj jest wykonanie zdjęcia obu stron dowodu i załączenie w formularzu jaki widzicie powyżej. Po kliknięciu wyślij pojawia się komunikat: 

Weryfikacja dokumentów w KRD
zdj.4. Dokumenty złożone, źr. krd.pl

Zatem zgodnie z komunikatem czekamy na wiadomość o zakończeniu weryfikacji. Wówczas pozostaje nam już tylko zalogować się do systemu KRD i wybrać opcję SPRAWDŹ PESEL (pod tą nazwą kryje się pobieranie raportu). Raport jest udostępniany w postaci pliku PDF. Odczyt nie nie stanowi najmniejszego problemu. Raport jest do bólu uproszczony. Oprócz wiadomości o zgłoszonych długach najczęściej pojawi się też informacja o zadłużeniach spłacanych terminowo (o ile takie były). I to wszystko – już wiesz kto Cię wpisał na listę dłużników KRD. Inna sprawa 

Co zrobisz gdy ktoś wpisał Cię w KRD. 

Na pewno możesz zastanowić się nad kontaktem z wierzycielem. Warto jednak wcześniej skorzystać z darmowych porad specjalistów od długów w KRD. Wówczas może okazać się, że rozłożysz dług na dogodne raty lub wierzyciel po spotkaniu z negocjatorem umorzy część zadłużenia. Jeśli zatem masz dług wpisany w rejestrze KRD poświęć parę chwil aby nie zmarnować takiej okazji do rozwiązania problemu zablokowanej zdolności kredytowej.

5 1 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments